piątek, 30 listopada 2012

Do czego służą książki?

Mam nadzieję, że na pytanie postawione w tytule, wszyscy odpowiedzą: do czytania! Ci, którzy nie lubią czytać (chociaż ja nie znam takich osób, a Wy?...) mogą zainspirować się pomysłami różnych artystów i rzemieślników na wykorzystanie książki.








źródło: http://www.offbeatearth.com/dont-like-reading-other-uses-for-books/

czwartek, 15 listopada 2012

Jak założyc klub gier planszowych?

   Spotkania klubu odbywają się w bibliotece szkolnej. Twoja grupa powinna liczyć od 3 do 6 osób. Zbierz swoja drużynę i przyjdź do biblioteki, wspólnie ustalimy termin spotkań. Zastanów się nad nazwą klubu, czasem spotkań i składem drużyny.





poniedziałek, 12 listopada 2012

Klub gier planszowych!



Lubisz gry planszowe? Zapraszamy do biblioteki szkolnej i przyłączenia się do już działających klubów (mamy ich już 4!) lub stworzenia własnego zespołu. Wśród gier, które są do Waszej dyspozycji znajdziecie m.in. „Drakona”, „Rancho”, „Carcassonne”, „Slavikę” czy „Sabotażystę”. 


 
     W tej chwili największą popularnością cieszy się gra „Drakon”, bardzo zasłużenie zresztą, bo ta planszówka otrzymała w 2004 roku tytuł „Gry Roku”  Jakie są jej zasady? Smoczyca Drakon uwięziła grupę bohaterów, która próbowała wkraść się do jej jamy w poszukiwaniu kosztowności. Jednak, zamiast ich od razu zjeść, smoczyca zdecydowała się trochę pobawić ze śmiałkami. Pierwszy z więźniów, który zgromadzi 5 sztuk złota  zostanie uwolniony...Jako jeden ze złapanych bohaterów musisz ścigać się przez pokrętny, magiczny labirynt, zbierając złoto, jednocześnie zastawiając na przeciwników pułapki i w miarę możliwości krzyżując im plany.  Ostatecznie nie musisz wyprzedzić smoka, wystarczy że wyprzedzisz rywali...(opis ze strony http://www.rebel.pl)


 Jak działają kluby? Co trzeba zrobić, aby rozegrać partię gry w bibliotece szkolnej?  O tym w następnej notce!




piątek, 2 listopada 2012

W naszej bibliotece rekordy popularności bije...


...książka pod tytułem "Mityczne potwory", wydana przez Muzę w 2007 roku. Tytuł ten wypożyczany jest na każdej przerwie, przeglądany z wypiekami na twarzy, i wciąż przyciąga do siebie spragnionych wrażeń czytelników. Im straszniejsza postać z mitu czy legendy, tym lepiej... To nad tą pozycją toczą się niekończące się dysputy: "Który stwór ma największą siłę?" "Który jest niepokonany?"





  Aleks stawia na  Fenrira, czyli ogromnego wilka pochodzacego z mitologii skandynawskiej.            Ów Fenrir, gdy ziewał dolną szczęka dotykał ziemi a górną... nieba. Hmmm...
Michał nie potrafi się zdecydować pomiędzy Ptakiem Burzy a Wiwerną. Za Ptakiem Burzy przemawia wielkość, ogromne szpony, no i to, że zjada wieloryby!  Atrybutem Wiwerny jest z kolei ogromna siła.
  I tak od lat, kwestia ta pozostaje nierozstrzygnięta a książka pt. "Mityczne potwory"jest niekwestionowanym przebojem szkolnej biblioteki.

Etykiety